Kapitalizacja USDC w ostatnich tygodniach spadła o 10 mld USD

31.03.2023
3 min
141
0
  • Koło mocno dotknięte upadłością SVB
  • Firma zapewnia, że ma wystarczające rezerwy
  • Ale spłaty znacznie przewyższają emisję

Wygląda na to, że bankructwo Sillicon Valley Bank nie przeszło niezauważone przez Circle. Firma straciła ważki udział w rynku. Od 11 marca kapitalizacja USDC spadła z 42,66 mld dolarów do 32,88 mld dolarów.

Trend spadkowy wskaźnika widać na wykresie:

Капитализация USDC снижается, стейбелкоин теряет доверие

Stephen Zheng, dyrektor ds. badań The Block, tak skomentował sytuację:

«Wydaje się, że wydarzenia z początku marca podkopały zaufanie traderów i inwestorów do USDC, chociaż Circle upiera się, że może spłacić wszystkie żądania z rezerw».

Firma wydała zaledwie 24,1 mln USDC w ciągu ostatnich 24 godzin. W tym samym czasie umorzono 487 milionów USDC. Firma nadal przypisuje to bardziej globalnym czynnikom.

Zdaniem CEO Jeremy’ego Allaire’a, rosnące tempo wykupów związane jest z ogólną tendencją do upłynniania ryzyka. Inwestorzy po prostu pozbywają się kryptowalut.

Wcześniej informowaliśmy, że Circle przeniósł całą swoją rezerwę gotówki USDC do jednego z 30 strukturalnie znaczących banków. Reszta zabezpieczenia, czyli około 80%, znajduje się w BNY Mellon i funduszu zarządzanym przez Black Rock.

A jak radzą sobie konkurenci Circle? Na dzień 11 marca kapitalizacja USDT wynosiła 72,19 mld dolarów, natomiast 31 marca było to 79,66 mld dolarów. Trend wzrostowy jest tutaj już wyraźnie widoczny:

Объем эмиссии USDT за месяц составил 9 млрд

Wolumen emisji USDT w tym miesiącu wyniósł 9 mld, przy czym Binance, jedna z największych giełd, posiada 18 mld USDT. To znacznie przekracza wolumen BTC czy ETH.

Как вам статья?

0
0

статьи на эту же тему

Archway: подробности нового токенсейла...
avatar Dmitriy Yurchenko
01.06.2023
RabbitHole x Optimism: выполняем квесты 
avatar Denis Solomyanyuk
01.06.2023
Linea Voyage – Tech and Dev Week 5
avatar Andrew Makarov
01.06.2023