Ex-CEO Binance.US zatrudnia byłego członka CFTC jako prawnika

31.03.2023
4 min
141
0
  • Odeszła z giełdy w 2021 roku z powodu nieporozumień z Zhao
  • Rzekomo dyktując warunki i obficie wykorzystując budżet rzekomo «samodzielnej» jednostki
  • Katherine Kohli ponownie zwróciła się do radcy prawnego krótko po tym, jak CFTC złożyła pozew przeciwko giełdzie

Była szefowa amerykańskiego oddziału Binance, Catherine Kohli, może szykować się do nowego procesu. Zatrudniła ona partnera z Sullivan & Cromwell, Jamesa McDonalda, który wcześniej pracował dla CFTC.

Przypomnijmy, że Catherine Kohli opuściła Binance.US w 2021 roku z powodu konfliktu z Changpeng Zhao. Rzekomo CEO spółki matki stale ingerował w zarządzanie jednostką.

W styczniu 2022 roku McDonald reprezentował Kohli w cywilnym pozwie przeciwko Binance.US. I, jak podaje Reuters, pracuje dla niej również teraz.

Należy pamiętać, że McDonald pełnił funkcję dyrektora ds. egzekwowania przepisów w CFTC do 2020 roku. Wcześniej pracował w dziale antykorupcyjnym biura prokuratora na Manhattanie.

Zarówno MacDonald jak i sama Coley zignorowali prośbę prasy o komentarz. Nie wiadomo, czy były CEO Binance.US jest częścią nowego dochodzenia CFTC.

Przypomnijmy, że Commodity Futures Trading Commission złożyła pozew przeciwko spółce-matce i Zhao osobiście na początku tego tygodnia. CEO giełdy skomentował później sytuację, mówiąc, że jest rozczarowany działaniem regulatora.

Co ciekawe, CZ wielokrotnie podkreślał «suwerenność» Binance.US. Coley twierdził jednak również, że firma ta była w rzeczywistości «frontem» dla działań giełdy na rynku amerykańskim.

Nowy pozew CFTC przytacza słowa szefa firmy, ale nie wymienia nazwiska Kohli. Rzekomo opisała ona amerykańską jednostkę jako «statek piracki».

Zhao nie tylko dyktował politykę zarządzania firmą. Wielokrotnie «wodził ręką» również po budżecie firmy. Choć zaprzecza temu bezpośrednio sam Binance.US.

Możliwe, że usługi MacDonalda były wymagane przez Koli właśnie ze względu na zainteresowanie władz. Może ona jednak brać udział w procesie jako świadek, a nie figurant.

Как вам статья?

0
0

статьи на эту же тему

Archway: подробности нового токенсейла...
avatar Dmitriy Yurchenko
01.06.2023
RabbitHole x Optimism: выполняем квесты 
avatar Denis Solomyanyuk
01.06.2023
Linea Voyage – Tech and Dev Week 5
avatar Andrew Makarov
01.06.2023